Photo 2023 12 08 11 24 57
Photo 2023 12 08 11 25 00
Photo 2023 12 08 11 24 52
Photo 2023 12 08 11 24 49លោក ប៉ោ លីម ប្រធានគ្រប់គ្រងទូទៅប្រចាំ Coffee Concepts (Cambodia) Limited បានថ្លែងថា «យើងពិតជារំភើបដែលបានបើកដំណើរការហាងកាហ្វេស្តារបាកស៍នៅក្នុងក្រុងកំពត» ។
សាខាដំបូងគេបង្អស់នៅក្រុង​កំពតរបស់ Starbucks នឹងបើកដំណើរការនៅចំកណ្តាលក្រុង ក្នុងតំបន់​ប្រជុំជន​ដែល​ជាហាង​កាហ្វេមួយដែលកក់ក្តៅជាមួយនឹងរូបមន្តភេសជ្ជៈដើមរបស់ Starbucks ផងដែរ។
«សាខានេះនឹងផ្តល់ជូននូវបទពិសោធន៍កាហ្វេ ជាមួយកាហ្វេដែលមានគុណភាព​ខ្ពស់ពីបណ្តាពិភពលោក ថែមទាំងគោរពនូវវប្បធម៌ និងអរិយធម៌ដ៏សម្បូរបែបរបស់ប្រទេសកម្ពុជា»។
លោក ប៉ោ លីម បានបន្ថែមថា «ស្តារបាកស៍បានធ្វើការតាំងចិត្តយ៉ាងមុតមាំនៅក្នុងការចូលរួមចំណែក ជួយ​ដល់​សហគមន៍ ។ ដើមខែនេះ ស្តារបាកស៍បានសហការជាមួយអង្គការ Planet Water Foundation នៅក្នុង ការ​តម្លើងប៉ម​ចម្រោះទឹកស្អាតនៅក្នុង វិទ្យាល័យអង្គរមាស ស្រុកដងទង់ ខេត្តកំពតដោយនាំមកនូវ​ទឹកស្អាត​សម្រាប់សិស្សានុសិស្ស និងប្រជាពលរដ្ឋនៅក្នុងភូមិសរុបប្រហែល ១៨០០ នាក់ក្នុងមួយថ្ងៃ។»
អំពី ​ Starbucks
ចាប់តាំងពីឆ្នាំ ១៩៧១ មក ក្រុមហ៊ុន Starbucks Coffee បានប្តេជ្ញានៅក្នុងការនាំចូលមកនូវកាហ្វេអារ៉ាប៊ីកា ដែលមានគុណភាពខ្ពស់។ សព្វថ្ងៃ ក្រុមហ៊ុន Starbucks Coffee គឺជាក្រុមហ៊ុនដែលមានជំនាញខ្ពស់នៅ ក្នុង​ការ​ចែកចាយ ដែលមានសរុបជាង ៣៥០០០ សាខាទូទាំងពិភពលោក ។ ភាពឥតខ្ចោះ រួម​ជាមួយ​នឹង​គោលការណ៍​ក្រុមហ៊ុន យើងនាំបទពិសោធន៍ Starbucks ដែលថ្មីហើយប្លែកសម្រាប់អតិថិជន​គ្រប់ៗកែវ ។ ដើម្បីទទួលបានបទពិសោធន៍ល្អៗ លោកអ្នកអាចអញ្ជើញមកកាន់សាខាផ្ទាល់ ឬអនឡាញ តាមរយៈ stories.starbucks.com ឬ Starbucks Newsroom