ពិព័រណ៍ម្ហូបអាហារភេសជ្ជៈ សណ្ឋាគារ និងបដិសណ្ឋារកិច្ចអន្តរជាតិ CAMFOOD & CAMHOTEL 2024 បើកទទួលអ្នកទស្សនាដោយសេរី រយៈពេល៣ថ្ងៃ
Ping Chou EngNOVEMBER 7 2024
ភ្នំពេញ៖ ថ្ងៃទី៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ - ពិព័រណ៍វិស័យផ្គត់ផ្គង់ម្ហូបអាហា ភេសជ្ជៈសណ្ឋាគារនិងបដិសណ្ឋារកិច្ចអន្តរជាតិ CAMFOOD & CAMHOTEL 2024 រួមជាមួយព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតប្រជែងផ្នែកបដិសណ្ឋារកិច្ចថ្នាក់ជាតិប្រចាំឆ្នាំ បានបើកទ្វារជាផ្លូវការនាព្រឹកនេះហើយ នៅមជ្ឈមណ្ឌលសន្និបាត និងពិព័រណ៍កោះពេជ្រ (DICEC) ដែលប្រព្រឹត្តទៅរយៈពេលបីថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី 6 ដល់ថ្ងៃទី 8 ខែវិច្ឆិកា ។
ព្រឹត្តិការណ៍រយៈពេលបីថ្ងៃនេះនឹងមានការតាំងបង្ហាញផលិតផល​ សេវាកម្មបច្ចេកវិទ្យា និងសកម្មភាពដ៏រស់រវើកនៃនិន្នាការវិត្តន៍ចុងក្រោយបំផុតជាមួយ ទេពកោសល្យ និងគំនិតច្នៃប្រៃឌិត ផ្សារភ្ជាប់ឱកាសពង្រីកក៍ដូចជាស្វែងរកបណ្តាញបន្ថែមសម្រាប់អ្នកជំនាញក្នុងវិស័យហូរីកា HORECA ។
Photo 2024 11 07 09 29 45
Photo 2024 11 07 09 29 44 (2)
Photo 2024 11 07 09 29 44
ពិធីបើកសម្ពោធ ដ៏គួរឱ្យចាប់អារម្មណ៍មួយនេះ បានក្លាយជាព្រឹត្តិការណ៍ធំជាងគេប្រចាំឆ្នាំ នៅប្រទេសកម្ពុជាសម្រាប់ឧស្សាហកម្មផ្គត់ផ្គង់ F&B និង HORECA ។ នៅក្នុងសុន្ទរកថាបើក លោកស្រី អាលីស​ ឡែម Alice Lem នាយកផ្នែកអភិវឌ្ឍន៍អាជីវកម្មនៃក្រុមហ៊ុនអ៊ីនហ័្វរមា Informa Markets បានលើកឡើងថា “ ការរំពឹងទុករបស់យើងសម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍នេះគឺខ្ពស់ ហើយយើងជឿថាវានឹងដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការគាំទ្រ និងជំរុញឧស្សាហកម្មរបស់យើង។ យើងរំពឹងថាការតភ្ជាប់ដែលបានបង្កើតឡើង ការចែករំលែកចំណេះដឹង និងការច្នៃប្រឌិតដែលបានបង្ហាញនឹងជៈឥទ្ធិពលយ៉ាងខ្លាំងដល់វិស័យ HORECA ជំរុញកំណើន និងឧត្តមភាពសម្រាប់ឆ្នាំខាងមុខ” ។
Photo 2024 11 07 09 08 50
លោកស្រី Alice Lem បានសង្កត់ធ្ងន់បន្ថែមថា “នៅក្នុងឧស្សាហកម្មដែលកំពុងវិវឌ្ឍន៍យ៉ាងឆាប់រហ័ស ព្រឹត្តិការណ៍ប្រគួតប្រជែង ក៍ដូចជាពិព័រណ៍ខេមហ្វូត ហូថែល CAMFOOD & CAMHOTEL 2024 មានសារៈសំខាន់សម្រាប់ពង្រីកកិច្ចសហការ និងការច្នៃប្រឌិតបន្ថែមអោយស្របតាមបច្ចេកវិទ្យាសម័យថ្មី។ យើងលើកទឹកចិត្តអ្នកក្នុងវិស័យឱ្យចូលរួមយ៉ាងច្រើនកុះករ ។
ព្រឹត្តិការណ៍នេះត្រូវបានគាំទ្រដោយពេញទំហឹងដោយក្រសួងទេសចរណ៍ និងក្រសួងពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា រួមទាំង សមាគមឧស្សាហកម្មឈានមុខគេ រួមមាន សហព័ន្ធទេសចរណ៍កម្ពុជា (CTF) សមាគមសណ្ឋាគារកម្ពុជា (CHA) សមាគមភោជនីយដ្ឋានកម្ពុជា (CRA) សមាគមចុងភៅកម្ពុជា (CCS)។ ), Academy of Culinary Arts Cambodia (ACAC), វិទ្យាស្ថានម្អូបអារហាកម្ពុជា (PIE) និងសមាគមស្ប៉ា និងសុខភាពកម្ពុជា (CSWA)។
លោក ឌិន សុមេធារិទ្ធ ប្រធានសហព័ន្ធទេសចរណ៍កម្ពុជាបានចែករំលែកការយល់ដឹងដ៏មានតម្លៃអំពីការរីកចម្រើន និងសក្តានុពលរបស់ឧស្សាហកម្មថា “វិស័យបដិសណ្ឋារកិច្ច និងផ្នែកធ្វើម្ហូបរបស់កម្ពុជាកំពុងជួបប្រទះនឹងកំណើនដែលមិនធ្លាប់មានពីមុនមក ដែលជំរុញដោយកំណើនទេសចរណ៍ និងការពង្រីកទីផ្សារក្នុងស្រុក។ ការ​តាំង​ពិព័រណ៍​នេះ​​ជា​យុទ្ធសាស្ត្រ ដើម្បី​ទាញ​យក​ទុន​លើ​ការ​បង្កើន​ការ​វិនិយោគ​លើ​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ទេសចរណ៍ និងបង្កើនកិត្យានុភាព​ផ្សព្វផ្សាយ ក៍ដូចជាជម្រុញនិងពង្រឹងជំនាញធ្វើ ម្ហូប​និងជំនាញបដិសណ្ឋារកិច្ចលើឆាកអន្តរជាតិ»។
Photo 2024 11 07 09 08 45
នៅក្នុងសុន្ទរកថាបើក របស់ឯកឧត្តម ប៉ាក់ សុខុម រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងទេសចរ បានថ្លែងដោយសង្កត់ធ្ងន់លើ    តួនាទីសំខាន់របស់ព្រឹត្តិការណ៍នេះក្នុងការជំរុញវិស័យទេសចរណ៍កម្ពុជា។ លោកបានលើកឡើងពីអំណាចនៃបទពិសោធន៍ធ្វើម្ហូបចម្រុះ ដើម្បីលើកកម្ពស់វិស័យទេសចរណ៍ និងជំរុញការផ្លាស់ប្តូរវប្បធម៌។ អ្នកតាំងពិព័រណ៍ជាង 150 កំពុងបង្ហាញការច្នៃប្រឌិតចុងក្រោយបំផុតរបស់ពួកគេទៅកាន់អ្នកជំនាញក្នុងឧស្សាហកម្មចំនួន 12,000 ដែលរំពឹងថានិងមកទស្សនា។ វិសាលភាពនៃព្រឹត្តិការណ៍នេះត្រូវបានពង្រីកបន្ថែមទៀតដោយការបង្ហាញរួមគ្នាជាយុទ្ធសាស្រ្តចំនួនបី មានដូចជា ៖
Photo 2024 11 07 09 08 45 (2)
• វិស័យផ្គត់ផ្គង់បរិក្ខា គ្រាប់កាហ្វេរ ម្ហូបអាហា និងភេសជ្ជៈ
• ឱកាសក្លាយជាអ្នកចែកចាយ ឬដៃគូរអាជីវកម្ម ឬទិញសិទ្ធិផ្តាច់មុខក្នុងវិស័យ F&B និងផ្នែកបដិសណ្ឋារកិច្ច។ ម៉ាកយីហោយីហោ អន្តរជាតិ និងក្នុងស្រុកស្រុកល្បីៗនឹងបង្ហាញគំរូអាជីវកម្មនិងផលិតផលរបស់ពួកគេ ខណៈដែលអ្នកជំនាញក្នុងឧស្សាហកម្មចែករំលែកការយល់ដឹងអំពីការគ្រប់គ្រង និងយុទ្ធសាស្ត្រពង្រីកអាជីវកម្ម។
• បច្ចេកវិទ្យាកែច្នៃអាហារទំនើប ដំណោះស្រាយវេចខ្ចប់ និងឧបករណ៍ផ្ទះបាយ
Photo 2024 11 07 09 08 45 (3)
ពិព័រណ៍បច្ចេកទេសនេះភ្ជាប់ក្រុមហ៊ុនផ្គត់ផ្គង់ផលិតក៍ដូចជាសេវាកម្ម ជាមួយអ្នកជំនាញផ្នែកសេវាកម្មម្ហូបអាហារ សណ្ឋាគារ ហាងកាហ្វេរ ផ្សារទំនើប អ្នកចែកចាយបន្ត ជាមួយ ការច្នៃប្រឌិតចុងក្រោយបង្អស់ក្នុងការផលិត និងការអភិរក្សអាហារកម្ពុជា។
Photo 2024 11 07 09 08 45 (4)
Photo 2024 11 07 09 08 46
ចំណុចសំខាន់នៃការតាំងពិពណ៌គឺការប្រកួតប្រជែងធ្វើម្ហូបថ្នាក់ជាតិ ដែលបង្ហាញពីទម្រង់ចំនួន ៧ ដែលរុញច្រាន ភាពច្នៃប្រឌិតធ្វើម្ហូបអោយកាន់តែប្រសើរឡើងរួមមាន សិល្បៈតុបតែងនំប៉័ង​ ការប្រកួតឆ្លាក់រូបផ្លែឈើនិងបន្លែ ការប្រកួតតុបតែងនំ ការប្រកួតចំអិនគុយទាវភ្នំពេញ  សាច់គោក្នុងប្រអប់អាថកំបាំង ការប្រកួតចំអិនមាន់ turkey អាមេរិច ការប្រកួតចំអិនអារហាបួស រួមជាមួយការប្រកួតបដិសណ្ឋារកិច្ចថ្នាក់ជាតិ ៤ ប្រភេទទៀតដែលបង្ហាញពីសិល្បៈនៃសេវាកម្មដ៏ល្អឥតខ្ចោះរួមមានការប្រកួត រៀបចំតុរអាហា និងការលើកភេសជ្ជៈ ការប្រកួតតុបតែងគ្រែ និងតុបតែងផ្កា ជាដើម។
បន្ថែមលើភាពរំភើបនោះ មេចុងភៅដ៏ឆ្នើមបំផុតរបស់កម្ពុជាចំនួន ១២ នាក់នឹងបង្ហាញពីជំនាញធ្វើម្ហូបរបស់ពួកគេតាមរយៈការចំអិនផ្ទាល់ រួមមានមេចុងភៅ ឈ្មោះ អ៊ឹម វណ្ណា, ហ៊ាប សុធី, ឆន ស៊ីដេត, ឡេង វាសនា, ទៀង សុខវណ្ណរតនា, មុត សេង, ផល ចំរើន, អ៊ុយ វណ្ណៈ, ផាត់ គឹមហុង, ឆន ម៉ុល, ព្រំ រដ្ឋា និង មុន្នី សម្បត្តិ។ ការចំអិនម្ហូបទាំងនេះនឹងចែករំលែកបច្ចេកទេសប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ជាមួយផលិតផលក្នុងស្រុកដ៏មានសក្ខានុពលយ៉ាងពិសេស។
លោកអ្នកក៍មានឱកាសជួបផ្ទាល់ជាមួយអ្នកផ្គត់ផ្គង់អន្តរជាតិ មកពីប្រទេសវៀតណាម កូរ៉េ ឥណ្ឌា សិង្ហបុរី សហរដ្ឋអាមេរិក អ៊ីតាលី ចិន ថៃ ម៉ាឡេស៊ី ដើម្បីបង្កើតវេទិកាដែលមិនអាចប្រៀបផ្ទឹមបានសម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរវប្បធម៌ និងការច្នៃប្រឌិតថ្មីនៅក្នុងវិស័យបដិសណ្ឋារកិច្ច សំខាន់ៗចំនួន 3 - បរិក្ខារអាហារ អាហារ និងភេសជ្ជៈ និងបដិសណ្ឋារកិច្ច និងលក់ដុំ លក់រាយជាដើម ។
Photo 2024 11 07 09 18 54
Photo 2024 11 07 09 15 41 (2)
Photo 2024 11 07 09 15 41
Photo 2024 11 07 09 15 40 (4)
Photo 2024 11 07 09 15 40 (3)
Photo 2024 11 07 09 15 40 (2)
Photo 2024 11 07 09 15 40
Photo 2024 11 07 09 15 39 (4)
Photo 2024 11 07 09 15 39 (3)
Photo 2024 11 07 09 15 39 (2)