កុំឱ្យចាញ់បោ.កគេទៀត! អ្នកទិញអនឡាញហើយ ត្រូវផេកបោ.កមិនផ្តល់អីវ៉ាន់ឱ្យ អាចប្តឹងតាមលេខនេះបាន
ធី ស្រីល័ក្ខMARCH 25 202513.3 K views
សម្រាប់បងប្អូនអ្នកដែលនិយមចូលចិត្តទិញអនឡាញ ជាពិសេសនោះអ្នកនៅតាមបណ្តាខេត្តពេលផ្ញើលុយទិញអីវ៉ាន់ហើយ គេប្លុកចោលមិនផ្ញើអីវ៉ាន់ឱ្យនាពេលនេះបងប្អូនអាចប្តឹងបាន ដោយការប្តឹងទៅដល់អ្នកបោកប្រាស់នេះគឺមិនចំណាយលុយនោះទេ។
ជាក់ស្តែង យោងតាមការចុះផ្សាយលើផេកផ្លូវការរបស់ នាយកដ្ឋាននគរបាលទេសចរណ៍ បានឱ្យដឹងថា បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ អ្នក​លក់ដូរ​ឥវ៉ាន់​ ទំនិញ​សំភារៈ​ ផ្សេងៗ​ ផ្តល់​លុយ​ឱ្យ​ហើយ​មិន​បាន​ទំនិញ​ត្រូវ​បាន​ចាញ់​ឆបោក​ ផេក​ក្លែងក្លាយ​ អាខោន​ក្លែងក្លាយ​ អាច​ទំនាក់ទំនងទៅកាន់មន្រ្ដី​នគរបាល​យុត្តិធម៌​ផ្នែក​នីតិវិធី​ស្រាវជ្រាវ​នគរបាល​ទេសចរណ៍​ទូទាំង​ប្រទេស​ ឬអាចទំនាក់ទំនងតាមលេខទូរស័ព្ទ ០១០ ៦៦៥ ៦៧៥។
គួរជម្រាបថា ចំពោះករណីខាងលើដែលយើងបានទិញអីវ៉ាន់រួចហើយ ផ្ញើលុយឱ្យគេរួចហើយ ប៉ុន្តែដល់ថ្ងៃបែរជាគេមិនផ្ញើទំនិញយើងឬម្យ៉ាងទៀតគេប្លុកយើងចោលតែម្តង ដូច្នេះហើយសម្រាប់បងប្អូនប្រជាជនខ្មែរបើជួបករណីនេះបងប្អូនកុំទុកទៀតពោលគឺយើងអាចប្តឹងតាមរយៈលេខទូរស័ព្ទខាងលើ ឬឆាតចូលផេកនគរបាល​យុត្តិធម៌​ផ្នែក​នីតិវិធី​ស្រាវជាវ​នគរបាល​ទេសចរណ៍​បានផងដែរ៕​